English | KBATL Forum | Ana Sayfa  
Karaman Temizel-Ünlü Bilgisayar Anadolu Teknik Lisesi
 
OKULUMUZ
Okulumuz
Projelerimiz

Proje Tabanlı Beceri yarışmasının Bilgi ve İletişim Hizmetleri grubunda, Karaman İl seçmelerinde birinci olan SINAVMATİK isimli projemiz 14-17 Mart 2011 tarihleri arasında Mersin'de yapılacak olan bölge finallerinde Bilgi ve İletişim Teknolojileri grubunda ilimizi temsil etmeye hak kazandı.

Üretim ve Mühendislik Hizmetleri Grubunda yarışan EKMİTA isimli projemiz il ikincisi oldu.

PTBY 2011 ETÖGM

Proje Bilgileri
Proje Adı SINAVMATİK (Sınav Dağıtım Sistemi)
Kurum Türü Anadolu Teknik Lisesi
Yarışma Grubu Bilgi ve İletişim Hizmetleri Grubu
Yarışma Alanı Bilşim Teknolojisi Alanı
Projenin Konusu Proje Konusu: Ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında yapılan yılsonu ve
ara dönem sınavlarında ihtiyaç duyulan sınav planlarının hızlı ve hatasız bir şekilde yapılması sağlayan program hazırlanması.
Projenin Amacı Ortaöğretim ve yaygın eğitim kurumlarında yapılan yılsonu ve
ara dönem sınav dinemlerindeki iş yükünü azaltmak
Projenin Hedefi Daha kısa sürede ve hatasız bir şekilde sınav programı hazırlanması ile sınavda kullanılacak evrakların hazırlanması
Projenin Beklenen Sonuçları İnsan ve zaman tasarru ile hatasız planlama
   


Öğrenciler

 • İsmail ÜNAL
 • Pınar DUMAN

Proje Danışmanları

 • Osman YAVUZ
 • İsmail AY

SINAVMATİK (Sınav Dağıtım Sistemi) SINAVMATİK (Sınav Dağıtım Sistemi) SINAVMATİK (Sınav Dağıtım Sistemi)
Proje Danışman Öğretmenlerimiz ve Öğrencimiz
(Soldan Sağa - Osman YAVUZ, İsmail ÜNAL, İsmail AY)
PTBY Karaman İl Seçmesi
(İsmail ÜNAL'ın Proje Sunumu)
PTBY Karaman İl Seçmesi

AB Eğitim Projeleri -2010

Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupa'da Uygulamalı Eğitimi

LdV2010-1-TR1-LEO01-14086 ve 2010-1-TR1-LEO01-14085 numaraları ile kabul edilen Proje Meslek Lisesi Öğrencilerinin Avrupa’da Uygulamalı Eğitimi ile katılımcılara ev sahibi kuruluş tarafından teorik ve pratik bilgiler verilerek, yararlanıcıların bu konudaki bilgi ve becerileri artırılması ile ilgili Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanmıştır.

'Altı farklı meslek lisesinin ortaklığıyla gerçekleşecek olan proje, farklı branşlardaki öğrencilere Avrupa'da staj yapma imkanı verecektir. 2011 yılı içerisinde 4 hafta süreyle Almanya, Belçika ve İngiltere'de uygulanacak ve okullarımızdan 44 öğrenci ile 7 öğretmenin faydalanacağı projede Katılımcıların, mesleki, dil ve kültürel açıdan bilgi ve deneyimlerini artırmaları, kazanacakları deneyimleri bölgemize ve sektöre aktarmaları hedeflenmektedir. 105 bin 190 Avro bütçesi olan proje, Konya'dan kabul edilen beş Leonardo da Vinci projesinden biridir. Proje kapsamında, Sarayönü Kız Meslek Lisesi, Karaman Temizel Ünlü Bilgisayar Lisesi, Karatay İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Akşehir Nasrettin Hoca Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Karatay İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ve Cihanbeyli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden 44 öğrenci ve 7 öğretmen yurt dışına gidecektir.'

Sarayönü Kız Meslek Lisesi öğrencileri ile beraber Almanya akışına katılacak olan öğrencilerimiz; Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ayşegül Esra ODUNCU refakatinde projenin Almanya akışında 22 Mayıs 2011-18 Haziran 2011 tarihleri arasında 4 haftalık uygulamalı eğitimden geçeceklerdir.

Proje kriterlerine göre seçilen öğrenci listemiz aşağıda verilmiştir.

ASİL KATILIMCILAR
1 Selver ATABEY Katılımcı
2 Celalettin ERTANRIVERDİ Katılımcı
3 Burcu EVCEN Katılımcı
4 Zübeyde Büşra ARSLANTAŞ Katılımcı
5 Nail YALIM Katılımcı
6 Yakup Hilmi DURAN Katılımcı
7 Raziye ŞAHİN Katılımcı

YEDEK KATILIMCILAR
1 Halime KİRAZLI Yedek Katılımcı
2 Hüseyin GÖK Yedek Katılımcı
3 Mustafa KOCAMAN Yedek Katılımcı
4 Dilek ÖZERMİŞ Yedek Katılımcı

AB Eğitim Projeleri -2010

Web Tabanlı Eğitim (Web Based Basic Vocational Training)

LdVKaraman Temizel-Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi koordinatörlüğünde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Antalya Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Almanya’dan South East Training Academy GmbH (SETA) ve Augsburg Bershule, İspanya’dan Fase NET tarafından kurulacak ortaklıkla hazırlanacak proje ile ortak ülkelerdeki mesleki eğitim kurumlarına, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik olarak mesleki eğitim içerikli Web sayfaları hazırlanması amaçlanmaktadır.

Türkiye, Almanya ve İspanya ortaklığı ile gerçekleştirilmesi planlanan “Web Based Basic Vocational Training” isimli LDV – PARTNERSHİP projemiz, 2010 yılı teklif çağrısı ile Hayat Boyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci ortaklık projeleri kapsamında Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve katılımcı ülkelerin Ulusal Ajanslarının bütçe imkânları çerçevesinde desteklenen 77 projeden biri olarak desteklenmeye uygun görülmüştür.

İlimizden ilk kez kabul edilen AB proje türü olan LDV- PARTNERSHİP projesi ile Ortak kurumların öğretim elemanlarının hareketlilik faaliyetleri gerçekleştirildikten sonra yapılacak çalışmalar sonunda hazırlanacak web sayfaları üzerinden sadece mesleki içerikli konular takip edilmekle kalmayacak ayrıca ortak ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlerin sohbet ve forum bölümleri aracılığı ile iletişim kurmaları mümkün olabilecektir.
 

Web Tabanlı Mesleki Eğitim (Web Based Basic Vocational Training)

Okulumuz koordinatörlüğünde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Antalya Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Almanya’dan South East Training Academy GmbH (SETA) ve Augsburg Bershule, İspanya'dan Fase NET tarafından kurulan ortaklıkla hazırlanan LDV-PARTNERSHIP (Web Tabanlı Mesleki Eğitim) projenin ilk ayağı 07.10.2010 tarihinde Karaman'da yapıldı.

Karaman Öğretmenevi'nde sabah kahvaltısı Karaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Karaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
Karaman Öğretmenevi'nde sabah kahvaltısı Karaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ziyareti Karaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ziyareti

LdVOrtak ülkelerdeki mesleki eğitim kurumlarına, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik olarak mesleki eğitim içerikli Web sayfaları hazırlanması ve iletişimin güçlendirilmesi amaçlanan projenin ilk ayağını proje ortaklarımızı misafir ettiğimiz Karaman Öğretmenevi'nde sabah kahvaltısı ile başladı. Daha sonra sırası ile Karaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman Valiliği, Karaman Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü, Karaman Temizel-Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü ziyaretleri yapıldı. Ziyaretlerin ardından Karaman Öğretmenevi'nde Almanya adına Ekrem YAĞMUR, İspanya adına Maria Martin ile Karaman Vali Yardımcı Yılmaz ŞİMŞEK ve Karaman İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve AB İl Koordinatörü M. Akif Duman, Temizel Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sabri Gezgin, Ticaret ve Meslek Lisesi Müdürü Cafer AVCI ve proje ekibi ile beraber öğle yemeği yenildi.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti Karaman Valiliği Ziyareti
Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti Karaman Valiliği Ziyareti


Karaman Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü Ziyareti Karaman Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü Ziyareti Karaman Temizel-Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ziyareti
Karaman Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü Ziyareti Karaman Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü Ziyareti Karaman Temizel-Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ziyareti


Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Karaman Temizel-Ünlü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Ziyareti Karaman Öğretmenevi'nde öğle yemeği

Öğleden sonra 14:00 ile 18:00 saatleri arasında projenin Türkiye ekibi (Cafer AVCI, Osman YAVUZ, İsmail AY, İbrahim DURAN, Ayşegül Esra ODUNCU, Yüksel ÇELİK, Hakkı SOY, Abdurrahman PALALI, Hüseyin ELDEM, Ayşe ELDEM Mehmet BALCI, Hüseyin OKUTAN, Murat ARSLAN) ve İspanya ekibi adına Maria MARTIN, Almanya ekibi adına Ekrem YAGMUR ile beraber tanışma ve görev paylaşımı toplantısı yapıldı. 4 saat süren proje toplantısında hazırlanacak olan web sitesi adı ve teknik alt yapının oluşturulması ile ilgili kararlar alınarak gerekli görülen ekipler kuruldu. Yine toplantı içerisinde projenin diğer beş ayağının tarihleri belirlendi. İlimizden ilk kez kabul edilen LDV-PARTNERSHIP AB proje türü ile ortak kurumların öğretim elemanlarının hareketlilik faaliyetleri gerçekleştirildikten sonra yapılacak çalışmalar sonunda hazırlanacak web sayfaları üzerinden sadece mesleki içerikli konular takip edilmekle kalmayacak ayrıca ortak ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlerin sohbet ve forum bölümleri aracılığı ile iletişim kurmaları mümkün olabilecek.

Proje Toplantısından Görüntüler Proje Toplantısından Görüntüler Proje Toplantısından Görüntüler
Proje Toplantısından Görüntüler Proje Toplantısından Görüntüler Proje Toplantısından Görüntüler

Proje Toplantısından Görüntüler Proje Toplantısından Görüntüler
Proje Toplantısından Görüntüler Proje Toplantısından Görüntüler

Misafirlerimize Türk yemeklerini ve Türk misafirperverliğini göstermek amacı ile oplantının ardından akşam yemeği için Sertavul'a gidildi. Eğlenceli bir akşam yemeğinin ardından Karaman Öğretmenevi'nde Türk müziğini tanıtma amacıyla Halil ERBAY'ın katılımıyla kısa bir müzik ziyafeti verildi.

Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler
Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler

Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sertavul Akşam Yemeğinden Görüntüler Karaman Öğretmenevi'nde Müzik Ziyafeti

08.10.2010 Cuma sabahında misafirlerin Türk aile yaşantısını yakından göremeleri amacı ile Karaman'da bir aileye ev ziyareti yapılalarak sabah kahvaltısı yapıldı. Öğlenden sonra ortaklardan Antalya Manavgat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ne gidilerek orada bir değerklendirme yapılarak sosyal etkinlik kapsamında yerel ortak olan Manavgat ve Side gezileri düzenlendi.

Daha sonra okul müdürü Cafer AVCI tarafından misafirler Antalya havaalanından yolcu edilerek projenin ilk ayağı (tanışma ve görev paylaşımı) tamamlanmış oldu.


Proje Tabanlı Beceri Yarışması - 2010

1-5 Mart 2010 tarihleri arasında Isparta’da yapılan Proje Tabanlı Beceri yarışması bölge finallerinde Elektronik ve otomasyon alanında bölge birincisi olan okulumuz 21 -26 Mart 2010 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan, 81 il ve 10 bölgede  yapılan elemeler ile Türkiye genelinde elektrik-elektronik alanında toplam 10 projenin finallere katılmaya hak kazanarak yarışacağı Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

MEB ETÖGM

Proje Bilgileri
Proje Adı ÇOK YÖNLÜ HAREKET
Kurum Türü Anadolu Teknik Lisesi
Yarışma Grubu Elektrik Elektronik ve Otomasyon
Yarışma Alanı Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı
Projenin Konusu Her Yöne Hareket Edebilen Taşıyıcı
Projenin Amacı İstenilen yönde hareket edebilen taşıyıcı oluşturmak
Projenin Hedefi Mikrodenetleyiciler ve mekanik aksamın birlikte çalıştırılarak çok yönlü hareket elde edilmesi
Projenin Paydaşları -----
Projenin Beklenen Sonuçları Aracın tasarım ve yapım aşamalarında Mikrodenetleyiciler ve mekanik sistemlerin birleştirilerek verilen eğitime uygulama alanı yaratılması, - Gerçek uygulama alanlarına model oluşturulması


Öğrenciler

 • Fahrettin DİVLELİ

Proje Danışmanları

 • Abdülkadir KIYI

Proje Tabanlı Beceri Yarışması - 2009

Okulumuz Elektronik bölümü öğrencilerimizin hazırladığı Yükleme Otomasyonuu konulu proje İl Birinciliğinden sonra Isparta'da yapılan Bölge seçmelerinde de Bölge Birincisi olarak Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı

MEB ETÖGM

MEB MEB

Proje Bilgileri
Proje Adı Yükleme Otomasyonu
Kurum Türü Anadolu Teknik Lisesi
Yarışma Grubu Bilgi ve İletişim Teknolojilerinde Verimlilik
Yarışma Alanı Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı
Projenin Konusu Yürüyen bant sisteminde otomasyon ile yükleme işlemi gerçekleştirilmektedir.sistemde kullanıcı taşıma aracının plakasını ürün cinsini ve adedini tuş takımı ile girdiğinde sistem çalışacak robot kol ürünleri bant sistemine koyacak ve bu işlem adet miktarınca devam edecektir. Elektrik kesintisi sonrasında veya sistem açılıp kapatıldığında kaldığı yerden devam edecek, belirlenen sayıda ürünün yüklenmesi tamamlandığında hangi plakalı araca, hangi tarih ve saatte ne kadar yüklendiği bilgileri hafızada saklanacaktır. gerektiğinde sorgulama işlemi yapılacaktır.
Projenin Amacı Üretim, nakliye veya depolama ünitelerinde kullanılabilecek bir otomasyon sistemi oluşturabilmek.
Projenin Hedefi Mikrodenetleyiciler, step motor ve DC motorları kullanılarak otomasyon sistemini gerçekleştirmek.
Projenin Paydaşları -----
Projenin Maliyeti Demo olarak maliyet 250 TL(çıkma malzemelerden çalışıldığı için), uygulamada ise tüm malzemelerin maliyeti 750 TL(Mekanik aksam dışındaki Devre elemanları maliyeti)
Projenin Süresi 6 Ay
Projenin Beklenen Sonuçları Yerelde Karaman sanayisinde unlu mamuller ile ilgili üretim alanlarının geniş olması nedeniyle üretim, nakliye ve depolamada otomasyona geçişe öncülük etmesi, kullanım alanlarında iş kayıplarının azaltılarak verimliliğin arttırılması, güvenilir ve sağlıklı bir otomasyon uygulamasının gerçekleştirilmesi.
Kaynakça CCS C ile pic programlama - Serdar KÜÇÜK Proteus - Hikmet ŞAHİN


Öğrenciler

 • Ahmet ŞAHİN
 • Murat Doğan ELAL
 • Ali YAĞCI

Proje Danışmanları

 • Salih BAYRAMPINAR

MEB MEB

MEB MEB

Dünya Bankası İkrazlı Projemiz - 2009

Okulumuz Projelerine Devam Ediyor

Orta Öğretim ProjesiProje Sunusu

Türkiye Genelinde Mesleki Eğitim okul ve kurumlardan toplam 436 müracatın yapıldığı projeler kapsamında ilimizden okulumuzun hazırladığı 123.625  Euro tutarındaki Görsel İçerikli eğitim Materyali Hazırlama eğitimi adlı projesi  Milli Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından kabul edildi.

2006  ve 2007 yıllarında gerçekleştirdikleri projeler ile öğrencilerin yurt dışı deneyimi kazanmalarını sağlayan, 2008 teklif çağrı döneminde de  yine AB tarafından desteklenen projeler ile öğrencilerin yurt dışına eğitim  amaçlı projelerini gerçekleştirmeye devam edecek olan okulumuzun Dünya Bankası tarafından desteklenecek olan Mesleki Eğitim Girişimleri Kapsamındaki  Görsel İçerikli Eğitim Materyali Hazırlama Eğiti konulu projesi Milli Eğitim Bakanlığı Projeler Koordinasyon Merkezi tarafından kabul edildi.

Okulun hazırlamış olduğu ve Dünya Bankası tarafından desteklenecek olan 123.625 Euroluk destek ile proje kapsamında okula 20 bilgisayarlık bir bir bilgisayar laboratuarı kurulacak olup ayrıca ilimizde görev yapan 20 Atölye ve meslek dersi öretmeni kurulacak olan laboratuarda 3 ay süre ile öğrencilerimizin daha gelişmiş yeni teknolojiler ile eğitim görmelerini sağlayacak görsel içerikli eğitim materyali hazırlama eğitimi alacaklar. Öğretmenlerimizin hem gelişen teknolojiye uyum sağlamalarını kolaylaştıracak hem de okula bilgisayar laboratuarı kazandıracak olan proje sonunda eğitime katılacak olan 20 öğretmen ayrıca 2009 Temmuz – ağustos aylarında 1 ay süre ile İngilizce eğitim alarak Dil öğrenme imkanına da sahip olacaklardır.

Toplam 436 müracat içerisinden kabul edilen 44 proje içerisinde en yüksek bütçeli projelerden biri olarak yer alma başarısını gösteren okulumuzun projeler konusundaki başarılarının devamını diliyoruz. Dünya bankası tarafından sağlanacak olan 123625 Euroluk kaynak ile son üç yılda yaklaşık 240.000 Euro kaynağın ilimize aktarılarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından faydalanılmasını sağlayan, projede emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlerimizi kutluyoruz.


Robotların Endüstriyel Otomasyonda Kullanılması ve Otomasyon Sistemleri -2008

Okulumuz tarafından koordine edilen projede , Karaman Merkez EML, TL ve AML müdürlüğü, Kazımkarabekir ÇPL Müdürlüğü  ve Konya Selçuklu ATL müdürlüklerinin Elektrik – Elektronik bölümü öğrencileri için hazırlanan “ROBOTLARIN ENDÜSTRİYEL OTOMASYONDA KULLANILMASI VE OTOMASYON SİSTEMLERİ “ konulu IVT projesi'nin çalışma programı içinde Yurt dışı ortakları ile yapılan görüşmeler sonunda aşağıdaki 2 haftalık  çalışma planını doğrultusunda;
   

1. Hafta;

1. Gün

KUKA Robotics:
Endüstri robotlarını prodüksiyonunun incelenmesi.
Üretim mekanlarının gezilmesi ve mekain parçalar hakkında bilgi alınması

2. Gün

KUKA Robotics:
Cuma Ay (Key Account Manager TURKEY) tarafından Endüstri robotlarının üretimde kullanılması ve farkli aplikasyonlarin tanıtılması ile ilgili bir egitim

3. Gün

KUKA Robotics:
Süleyman Aydogmuş (Yüksek Müh. KUKA Research Center) tarafından robotlarda kullanılan sistemlerin inclenmesi ve bu konuda kullanılan yazılım sistemleri

4. Gün

BMW Münih:
Otomasyon sistemleri ile BMW üretim merkezinin incelenmesi.
Robot uygulamalarının canli görülmesi (3 Serisinin üretim bandlarında inceleme)

5. Gün

AUDI Igolsadt:
Otomasyon sistemleri ile AUDI üretim merkezinin incelenmesi.
Robot uygulamalarının canlı görülmesi

2. Hafta;

1. Gün

GD Automation:
Robotlardan otomasyona geçiste uygulanması gereken metotlar.
Robotun kullanımı ile ilgili örnekler

2. Gün

GD Automation:
Roboatlarin üretimde kullanılması ile ilgili aplikasyonların incelenmesi.
Farkli aplikasyon örnekleri

3. Gün

SA Consulting:
Sensorlerin robotlara uygulanmasi ile, otomasyon sistemlerinin geliştirilmesine örnekler.
INTERTIAL SENSOR – Robot Entegrasonu

4. Gün

SA Consulting:
Farkli sensor örnekleri ve otomasyonda robotlarla sensörlerin detaylı incelenmesi

5. Gün

SA Consulting:
Augsburg Meslek Lisesi Mekatronik bölümü ziyareti.
Burada ögrenilen Robot uygulamaları


Projelerimiz Onaylandı

2006 ve 2007 yıllarındaki gerçekleştirdiği projeler ile toplam 31 öğrenci ve 7 öğretmene yurt dışında kurs alma imkânı sağlayan okul 2008 teklif döneminde proje sahibi olarak veya proje ortağı olarak ulusal ajans tarafından ilimizden kabul edilen tüm LDV projelerinde yer almaya devam ediyor.

2008 teklif çağrı döneminde ilimizdeki okul ve kurumlar tarafından hazırlanarak Ulusal Ajansa gönderilen projelerden 3 asıl listede ve 1 tanede yedek listede olmak üzere toplam 4 proje ulusal ajans tarafından kabul edildi. Ulusal ajans tarafından kabul edilen tüm projelerde okulun proje sahibi veya proje ortağı olarak yer aldığı projeler ile toplam 80 öğrenci ve öğretmen yurt dışı deneyimi yaşayacaktır.

Okul İdaresinden yapılan açıklamada; “2008 yılı teklif döneminde okulumuzun hazırlayarak gönderdiği “ROBOTLARIN ENDÜSTRİYEL OTOMASYONUNDA KULLANILMASI VE OTOMASYON SİSTEMLERİ” konulu proje ile; Proje sahibi olarak okulumuz, gönderen ortaklar olarak Merkez Endüstri Meslek Lisesi, Kazım Karabekir Çok programlı lisesi, Konya Selçuklu Anadolu teknik Lisesi ve Antalya Manavgat Endüstri Meslek Lisesi olarak 3 ayrı ildeki 5 okuldan toplam 35 öğrenci ve 5 öğretmenin 2 hafta süre ile proje Almanya’da gerçekleştirilecektir. Ulusal ajans tarafından sağlanacak olan finansman ile toplam 63750 € bütçesi olan ve Elektrik – Elektronik bölümü öğrencilerin yararlanıcı olarak katılabileceği projenin 2009 Ocak – Şubat aylarında şubat tatili dönemi içerisinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.”dedi.


AB Eğitim Projeleri

Okulumuz AB Projelerine Devam Ediyor

LdVGeçen yıl Leonardo Da Vinci kapsamında hazırladığı Web Tasarım konulu proje ile 3 hafta Avusturya ve Almanya ya 16 öğrenci götüren Bilgisayar Anadolu Teknik Lisesi bu yıl yine 2 tane proje hazırlayıp Ulusal Ajansa gönderdi.

PHP ve My SQL ile WEB Tasarımı konulu 1. Proje'ye;
T.Ü.Bilgisayar Anadolu Teknik Lisesi, Ermenek Mustafa Demirok METEM, Konya Selçuklu Anadolu Teknik lisesi ve Konya Seydişehir Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek lisesinden toplam 48 öğrencinin yararlanıcı olarak katılması planlanmış olup ayrıca projenin yaygınlaştırılması aşamasında katkı sağlamak üzere Karaman Ticaret Sanayi odası da Projeye destek sağlamışlardır. Projenin Ulusal Ajans tarafından kabul edilerek desteklenmesi halinde öğrencilerimiz Avusturya ve Almanya da üçer hafta süre ile projeye katılmaları planlanmıştır.

Robotların Endüstriye Otomasyondaki Önemi ve Endüstriyel Otomasyon konulu 2. Proje de; Yine İlimizdeki Mesleki Teknik Öğretim Okul ve Kurumları ve İl Milli eğitim Müdürlüğü ile Karaman Ticaret ve Sanayi odası ve Toprakçılar Makine sanayinin destekleri ile gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

T.Ü.Bilgisayar Anadolu Teknik Lisesi, Merkez Endüstri Meslek Lisesi, Karaman Çıraklık ve Mesleki Eğitim Merkezi, Ermenek METEM, Kazım Karabekir ÇPL ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Yöneticiler ile Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik öğretmenlerinden oluşan toplam 24 kişinin katılımları ile 1 Hafta süre ile Almanya da gerçekleştirilmesi planlanan projeye Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile toprakçılar Makine Sanayi de katılımcı göndermeden yaygınlaştırma kapsamında yapacakları katkılar projeye destek vermişlerdir.


Okulmuz 2007-2008 Ldv Projesi Görüntüleri


AB Eğitim Projeleri


LdV1 - Okulumuz Bilgisayar Bölümünden 16 öğrencinin 2 öğretmen nezaretinde İRLANDA'da gerçekleştirilmesi planlanan Macromedia Dreamweaver Web Dizaynı konulu proje 21 günlük süreyi kapsamakta olup ulusal ajans tarafından 1. aşamada değerlendirmeye uygun bulunarak incelemeye alınmıştır. Projemiz daha sonra Avusturya ve Almanya'da gerçekleştirilmiştir.

2 – Karaman – Mersin – Hatay ve Gaziantep illeri Meslek lisesi elektronik bölümü öğretmenlerinden 12 öğretmeni kapsayan ve Polonyada gerçekleştirilmesi planan Elektronik Kart Sistemleri ve Arızaları konulu proje ulusal ajans tarafından 1. aşamada değerlendirmeye uygun bulunarak incelemeye alınmıştır.


Okulmuz 2006-2007 Ldv Projesi Görüntüleri


AB Gençlik Projeleri


LdVOkulumuzdan 5 öğrencimizin hazırladığı ve gençliğin zararlı alışkanlıklardan korunması, sosyal etkinliklerin geliştirilmesi ve spor bilincinin gelişmesine yönelik 10 genci daha aralarına alarak gerçekleştirmeyi planladıkları Bisikletçilik sporunun karamanda yayygınlaştırılmasını amaçlayan YILDIZ GENÇLER adlı proje öğrencilerimiz tarafından hazırlanarak ulusal ajansa gönderilmiş olup sonucu beklenmektedir.


Proje Tabanlı Beceri Yarışması

Okulumuz Elektronik bölümü öğrencilerinin hazırladığı aşağıda isimleri yazılı 3 adet proje tamamlanarak yarışmaya katılmıştır.

MEB ETÖGM

Pic Kontrollü Bahçe Otomasyon Sistemi


Öğrenciler

 • Ali ŞAHİN
 • Gülistan ŞAHİR
 • Hasan ERTUĞRUL
 • Mehmet ÇETİNER

Proje Danışmanları

 • Salih BAYRAMPINAR
 • Abdulkadir KIYI
MEB MEB

Elektronik Güvenlik Sistemi


Öğrenciler

 • Gökhan Doğan
 • Süleyman ÜNLÜ
 • M.Okan BUĞDAYCI
 • Müslüm HORZUM

Proje Danışmanları

 • Ahmet PARLAK
 • Salih BAYRAMPINAR
MEB MEB

Otomatik Boy Ölçer


Öğrenciler

 • Ebru HABALI
 • Meltem KOÇAK
 • Nurcan YILDIRIM
 • Zuhal YASAN

Proje Danışmanı

 • Zekeriya SEZGİN
MEB
Okulumuz | Haberler | Öğrenci İşleri | Atatürk | Rehberlik | Dökümanlar | Karaman | Linkler | İletişim
Adres: İbrahim Öktem Cd. Fakülte Karşısı KARAMAN Tel: 338 228 02 17 Faks: 228 02 16
E-Posta:
admin@batl.k12.tr